Дата и час: 12 Ное 2018, 23:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2016, 22:03 
Капитан
Капитан
Аватар

Някой може ли да помогне?Търся човек,който да може да полира визьора на каската ми.
Или да споделите опит,ако някой е постигнал отличен резултат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016, 00:35 
Лейтенант
Лейтенант

Harizon написа:
Някой може ли да помогне?Търся човек,който да може да полира визьора на каската ми.
Или да споделите опит,ако някой е постигнал отличен резултат.

Ицо,
зависи от това какви драскотини имаш.... аз лично никога не съм полирал мой визоьор..... играл съм си един път с чужд такъв - резултата беше съмнителен :P
Много зависи и какви драскотини трбява да извадиш/"полираш" - ако са по- дълбоки, ще трбява да и да се шкури според зависи Р800- 1200-1500-2000-3000 и после паста..... проблема е, че оригинално визьорите са с устойчиво на надсраскване покритие, което след подобни операции вече го няма...... допълнително при шлайфане-полиране, може и да промениш повърхността- в смисъл да са загуби равниност и да на места да стане като леща.
Проблем при визьорите е също така, че са с малки размери и със стандартни машини/консумативи не е много удобно.... стандартен виброшлайф +полир е на фи150мм..... за фарове например се ползват на фи75мм, но този резмер не е масов... допълнително с машина може лесно да се вдигне температура и да провлачи материала на визьора, а пък на рака не знам какво ще стане.
Аз мога да ти помогна евенуално с консумативи за полирането - различни шкурки и пасти.... машини имат мой приятели, но ако трябва да си го правя за мен...... директно бих си купил нов визьор.....

Ако решиш все пак да го правиш, от опита с полиране на фарове.... може би вариант е се изшлайфа с шкурка и след това да се налее с прозрачен лак с по- висока твърдост и после ако се налага евентулано може и да се полира.

Може би е добра идея да се насочиш към някой, който който полира фарове...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 16:51 
Капитан
Капитан
Аватар

"Спасое большиба" Асо.Тез техники с шкурките са ми ясни.Проблема е че в най-глухата провинция,е невъзможно да се открият полиращи пасти за целта.Повечето от тях,които се предлагат онлайн,са за пастиране на коли и фарове.А те не ми вършат работа.Щото едни незначителни деруги,останали след пастирането на фаровете,по никакъв начин няма да повлияят на работата на същите.При мен е нарушено покритието на визьора.Целта ми е цялостното му премахване,и полиране до огледална повърхност.Знам че може да стане,щото се правят какви ли не доста по-фини неща от разните му там акрили,плексигласи и прочие смоли напр.-лупи,оптики,обективи....Какво остана за един визьор за каска среден клас?! Абе видяло се е че ще дерзая "ющи".....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2016, 10:53 
Подполковник
Подполковник
Аватар

не си играй .. нИ стаа .. винаги си личи .. имаш покритие за драскането .. UV защити .. ще си играеш 2 дни .. ще го докараш на вид на изглед .. и после след 2 карания става 3 пъти по зле от преди ..
П.С. .. 2009г. си играх така .. пусто да не дам 70евра за нов визьор .. сигурно 30-40 евра за различни пасти съм дал, накрая пак си купих нов :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2016, 23:17 
Полковник
Полковник
Аватар

Навремето за фини полировки ползвах Displex
Капчица, памуче и търкангенс... Цял визьор обаче, не знам...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2016, 12:36 
Полковник
Полковник
Аватар

Ни стааа, гаранция!
От личен опит

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2016, 18:01 
Майор
Майор
Аватар

А има ли смисъл да се заигравам с една анти-фог слюда?
Тя няма никакви защити, обработки и т.н. срещу надраскване, само слой силикон/гума по периферията от едната страна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2016, 11:47 
Капитан
Капитан
Аватар

_Kalata_ написа:
А има ли смисъл да се заигравам с една анти-фог слюда?
Тя няма никакви защити, обработки и т.н. срещу надраскване, само слой силикон/гума по периферията от едната страна.

Хм,ама хич не съм сигурен в словата ти.Със сигурност има покритие,което не позволява запотяване,а другите "екстри"мисля че са според цвета,който се използва.
.....абе,доста неща научих,докато търсих някаква информация покрай визьора на каската....
Оказа се даже,че хората са си направили специално спрей/джобен формат/и парцалче/спец.материя/,за конкретния повод.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2016, 11:41 
Майор
Майор
Аватар

Няма покритие... полимерна слюда с гумен/силиконов кант. Като я сложиш на визьора се получава ефектът на стъклопакета - затворен обем въздух между слюдата и визьора.
Тъпото, е че е направена от толкова мек материал, че направо се матира от съхранение в найлоновия плик, в който продават оригиналните визьори на шои.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2016, 11:08 
Капитан
Капитан
Аватар

Ако някой търси спрей против запотяване , да го потърси в магазините за водолазна екипировка. Ползва се против
запотяване на маските за гмуркачи. Не е кой знае колко скъп , ама старата гвардия си ползва от край време плюнка.
Ицо ,не се и пробвай да полираш, резултата е плачевен вследствие различното изтъняване. Ако не ти се дават пари пробвай да си изрежеш и огънеш от визор за шмиргелене.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2016, 09:50 
Капитан
Капитан

И аз като Асен съм на мнение, че НЕ става да се полира визьор, но други плас'масени и 'луминиеви става с това Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]