Дата и час: 20 Ное 2018, 03:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 10:22 
Редник
Редник

Здравейте,

Дойде време за смяна на дисковете на съединителя на моторчето! Говорих с двма майстори, но се оказаха несериозни (единия спря да си вдига телефона, другия ми отказа). Така прегледах някоко форума (тук е описано перфектно http://www.suzuki800.com/t4213-clutch-replacement), сервизното ръководство и реших сам да се оправям.
Смених следните компоненти: феродови дискове, метални дискове, 8 броя болтове (различна дължина), нови пружини ЕВС (усилени), масло, гарнитура, маслен филтър...

Разглобих и сглобих всичко, пробвах, имаше приплъзването, но скоростите си работеха перфектно от 1ва до 5та!!!

Разглобих отново и забелязах, че cam clutch Nr. 2 (компонент 13 от https://www.motorcyclespareparts.eu/suz ... 52320.aspx) е счупен на три места! Как се е случило това, не знам. Поръчах го от този сайт (много добър) и пак разглобяване.

Пак сглобих нещата (вече го правех доста по-уверено), но моята тъпа глава ме накара да дръпна лостчето за смяна на скоростите (gearshift shaft от сервизното ръководство страница 3-55 , компонент 5), което е под/зад зъбните колела и под феродовите/металните дискове. В резултат на тази моя тъпа постъпка, лоста се размести. След това следвах ръководството за сглобяване на това лостче, както е описано в страница 3-55 и следващите...

Сглобих всичко, НО тук дойде проблема - не можех да включа на друга скорост, освен на тази, която си е включена (мисля, че е 2ра или 3та). Т.е. НЕ МОГА ДА ПРЕВКЛЮЧВАМ СКОРОСТИТЕ!

Някой има ли идея къде бъркам? Трябва да е нещо генерално! Или дали можете да ми препоръчате сервиз/майстор, който да настрой това лостче?

Предварително благодаря за съветите!

Мотора е Suzuki Marauder VZ800 K2, т.е. 2002 година.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 21:56 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Сигурен ли си, че новият съединител отделя хубаво? Да не е нещо елементарно като нерегулирано жило?

При неработещ двигател скоростите превключват ли се (със или без съединител)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 09:34 
Редник
Редник

Скоростите не превключват и при нереботещ двигател. Сменям ги ръчно при разглобен двигател (въртя малкото колелце с издадени зъбчета), но не мога да намеря неутралната скорост. Не знам кое е правилното положение на скоростния лост за да го върна в него....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 20:03 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Как така не можеш да намериш нулева? Размърдваш ли задната гума докато превключваш?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Авг 2016, 09:52 
Редник
Редник

Намерих проблема! Пластината за скоростите компонент 17 от фиг. 1, която е след пружина на лоста за скорости (gearshift shaft) се беше изкривила с 3-4 мм и не влизаше плътно между зъбите на колелото за скоростите - виж фиг. 1. Изправих я (трудно), събрах отново всичко и сега всичко е наред. Разлгобих целия съединител (фиг. 2) - всичко до след голямото зъбно колело, което е зад съединителя.
Голям зор видях с развиването и навиването на голямата гайка (36мм) - компонент 16 'nut' от фиг. 2.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]