Дата и час: 23 Сеп 2018, 04:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 149 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2010, 00:10 
Майор
Майор
Аватар

Бтв... казаха ми че КАТ СФ са сменили програмата на цирка... вече се минавало по различни гишета. За съжаление не знам повече подробности.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2010, 22:22 
Сержант
Сержант
Аватар

_Kalata_ написа:
Бтв... казаха ми че КАТ СФ са сменили програмата на цирка... вече се минавало по различни гишета. За съжаление не знам повече подробности.

:shock:
Аз мислех другата седмица да ходя за пререгистрация на мотора. Ако някой има информация, каква е дивотията в момента да казва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Апр 2010, 17:28 
Майор
Майор
Аватар

Ето и как се сменя собственост в КАТ СФ.
Отиваш на "Информационно обслужване" - даваш гражданска и двата талона, попълваш една декларация и плащаш 15 лв. + 2 лв за СиБанк
После отиваш където се издават талоните - плащаш 17 лв. + 2 лв за СиБанк и след 10-20 минути (макс 2 часа) те викат по една уредба и си взимаш новите талони.

Аз свърших всичко за по-малко от 30 минути.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Апр 2010, 20:28 
Сержант
Сержант
Аватар

dimitkoster написа:
Ето и как се сменя собственост в КАТ СФ.
Отиваш на "Информационно обслужване" - даваш гражданска и двата талона, попълваш една декларация и плащаш 15 лв. + 2 лв за СиБанк
После отиваш където се издават талоните - плащаш 17 лв. + 2 лв за СиБанк и след 10-20 минути (макс 2 часа) те викат по една уредба и си взимаш новите талони.

Аз свърших всичко за по-малко от 30 минути.

Това при положение, че мотора си остава със старите софийски номера. Аз обаче ще трябва да фи сменям понеже в момента не е със софийски номер.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Апр 2010, 19:42 
Майор
Майор
Аватар

E да, това е при положение, че не сменяш номерата. Иначе трябва да се плаща и за номера - мисля, че е около 40 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2010, 09:50 
Сержант
Сержант
Аватар

А къде се намира това "Информационно обслужване"? Преди каналите, където се започва процедурата със смяна на номера или в другия край, където се получават номера и талони?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2010, 10:01 
Майор
Майор
Аватар

OXYGEN написа:
А къде се намира това "Информационно обслужване"? Преди каналите, където се започва процедурата със смяна на номера или в другия край, където се получават номера и талони?

Да, информационно обслужване е точно до каналите - вдясно преди каналите, а после за получаване на талона се минава зад каналите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2010, 10:16 
Сержант
Сержант
Аватар

Ама това значи усложняване на старата процедура :(
Преди при смяна на регистрация без номера се отиваше директно отзад - само едно гише и едно плащане на банката...
Значи вместо да подобрят процеса, те са го направили по-зле :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2010, 11:05 
Сержант
Сержант
Аватар

Здравейте,

В петък си купих мотор. Регистриран е (със софийски номера и аз съм от софия така, че не трябва номерата да ги сменям). Има гражданска отговорност, но не на мое име, а на предишния собственик. Трябва ли да я прехвърля на мое име преди да отида до кат? До колкот разбрах нужните документи са следните:

Договора от нотариуса + 1 копие
ГО
Голям / малък талон
Лична карта

Става дума за прехвърляне на мое име и с 2 думи да ми кажете на кое гише трябва да отида, абе цялата процедура :)))))

Мерси Предварително

EDIT: сега видях по нагоре каква е процедурата /извинявам се че не прочетох преди това/. Та остава само питането дали трябва да прехвърля ГО-то на мое име преди да отида в КАТ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2010, 14:42 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Мисля, че няма нужда да прехвърляш застраховката на твое име преди КАТ. Важното е, че моторът има ГО и трябва да им я представиш. Обаче след като го прехвърлиш, се разходи до застрахователната компания с копие от новия талон и поискай да ти издадат добавък, който става неделима част от полицата. В този добавък пише, че застраховката се прехвърля в твоя полза, тъй като си закупил въпросното МПС. Добавъкът се издава само от застрахователите - брокерите няма да ти свършат работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2010, 11:14 
Сержант
Сержант
Аватар

Palio написа:
Мисля, че няма нужда да прехвърляш застраховката на твое име преди КАТ. Важното е, че моторът има ГО и трябва да им я представиш. Обаче след като го прехвърлиш, се разходи до застрахователната компания с копие от новия талон и поискай да ти издадат добавък, който става неделима част от полицата. В този добавък пише, че застраховката се прехвърля в твоя полза, тъй като си закупил въпросното МПС. Добавъкът се издава само от застрахователите - брокерите няма да ти свършат работа.

Мерси много !!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2010, 08:48 
Редник
Редник

Здравейте,

Имам следния "проблем" - искам да купя един мотор внос от Англия, който вече е каран в България но не е регистриран (още си е с Английския номер). Продавача твърди, че не е необходимо да минаваме през нотариус - той само "късал" неговия кауфконтракт (незнам дали така се казва точно) и той ще ми напише един нов все едно аз съм го купил сега от Англия. Нещо ме съмнява как така някой си в България ще ми напише договор, за покупко-продажба от друга страна? С тези "документи" ще мога ли да го регистрирам в КАТ? И още нещо мотора нямал номер на двигателя - това също ще попречи ли на регистрацията в КАТ?

Благодаря Ви.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2010, 16:46 
Сержант
Сержант
Аватар

Днеска ходих до КАТ за смяна на собственик. Документите са точно тези където са описани по горе. Обаче понеже съм карък тъкмо дойде моя ред за да ми направят удостоверение и се скапаха компютрите/сърварите - 1 час чаках да тръгнат и да го напишат. Перфорираха ми 2та талона за 1 лист и с тях надолу за да ги дам да правят нови (за това упражнение ми взеха само 3 лева.). Докато мина тези 200 м компютрите пак са се скапаха, цялата система долу... седях чаках 2 часа и половина и не издържах и си тръгнах..... тая от гишето ми вика момче няма проблеми карай си така с талоните и листа... аз седя и я гледам и и викам "къде да ги сложа, да си ги залепя с тиксо за гърдите ли".... абе кофти ден. Утре сутринта пак съм там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2010, 09:20 
Сержант
Сержант
Аватар

сега идвам от КАТ. Минах буквално за 10 мин. След като платих вчера в компютърният център 3лв сега ми взеха 17лв. Демек общо 20лв излиза смяна на собственик без смяна на номерата.

Успех на всички които тепърва ще ходят да се редят :)

п.с. Една от жените на гишетата ми каза, че най подходящият ден за тази работа бил Вторник, нямало жив човек.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2010, 17:59 
Редник
Редник

Здравейте колеги . Предстои ми да ходя с мотора до КАТ Стара Загора , за да ми издадат талони на мое име и нов рег. номер . Мотора е закупен от Пловдив .
Благодарение на темата добих представа какви документи ще са ми нужни за процедурата . Но установих , че ми липсва 'застрахователната полица' , а към документите с мотора е само контролният талон - 'Гражданска отговорност' .
След като направихме договора при нотариуса , тя (нотариуската) ми спомена , че щяла да ми прати нещо по пощата , но аз така и не схванах за какво иде реч ... Да не би да е имала на предвид полицата ?
И евентуалнно ако се наложи издаване на нова застрахователна полица приблизително с какви пари ще трябва да се разделя ?
Благодаря предварително .
Поздрави , Ники .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Дек 2010, 16:11 
Сержант
Сержант
Аватар

Допълвам темата с актуална индормация от днес:
Документите са тези, които са обсъждани в цялата тема. Само не трябва да забравяте копието на договорът за покупко-продажба да е заверен /т.е. печата на нотариуса да го има и на него (имайте предвид, че понякога заверката е на гърба, т.е. трябва и гърба да се снима)/
Общо прехвърлянето на собствеността ми излезе 18 лв. /3 в сградата при "бариерата" и 15 в сградата, в която се получават талоните/
Номера не съм сменял и може би това е причината да е са 18 лв.
Ако не се сменят номера, моторът не трябва да е с вас.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011, 00:05 
Майор
Майор

1. Понеже съм в Стара Загора, няма къде да мина технически преглед. Ще мога ли така да пререгистрирам мотора и изобщо в КАТ искат ли прегледа.
2. Мога ли мотора да го регистрирам на мое име брз да имам А категория?
Благодаря ви предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011, 10:44 
Генерал-майор
Генерал-майор

1. Все някъде в С.З. ще има сервиз, който предлага ГП на мотор! Питай в Жетон в Богомилово... ако те не го правят, ще те насочат.

2. Да, може. Притежаването и управлението са 2 различни процеса. Може и 12 колесен камион с ремарке да притежаваш, и въоще да нямаш книжка за управление на каквото и да е МПС.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011, 14:30 
Майор
Майор

Благодаря за напътствието! В Жетона ми казаха че в Стара Загора няма такъв сервиз, но и в КАТ не търсели дали си минал преглед, те на място ти проверявали светлините. Но аз и сега се сетих че в един от броевете на мотоклуб пишеха че в повечето градове нямало сервизи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2011, 13:16 
Сержант
Сержант
Аватар

Скоро ще регистрирам мотор и се ровех за работното време на КАТ София и никъде не го намирах, та накрая се обадих по телефона да питам. За тези от вас, които също се чудят:

Работно време на КАТ Дървеница - от понеделник до петък между 7 и 19ч. В събота и неделя не работят.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 149 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]