Дата и час: 16 Ное 2018, 09:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 149 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2011, 13:40 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

ако не бъркам това е работното време на тия отзад за книжките
а това отпред където е за регистрацията е от 7:30

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2011, 21:26 
Сержант
Сержант
Аватар

Днес направих пререгистрацията на мотора си в КАТ Дървеница. 36.20лв ми излезна всичко със смяна на номерата.

Пуснаха ме на 8ми канал, за който прочетох страховити приказки. Както се очакваше, нелюбезността беше на ниво. Толкова време отделиха да се суетят около годината на производство на мотора, че изобщо не ми провериха светлини, мигачи и спирачки.
Накрая ме изненадаха като ми връчиха новия номер и ми казаха "Ми ние тук не монтираме номера на мотори. Вие трябва да си го монтирате сам". Викам си "Абе какви са тея глупости? С какво да го монтирам тоя номер сега? Да го захапя ли или да го залепя с плюнка?". Монтираха ми го все пак, но не се радвам да ми опъват нервите за спорта. Все пак на гишето, на което ми връчиха талона казаха "Все пак вие си плащате за демонтаж и монтаж".

Поне и тая досада приключи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011, 11:12 
Полковник
Полковник

Може да звучи абсурдно, но е така и то открай време- за мотори цената, която се плаща НЕ включва монтаж на номера!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2011, 01:12 
Редник
Редник

Въпрос! Ако искам да регистрирам мотор в КАТ София (Дървеница), но по лична карта и книжка съм от Бургас , трябва ли допълнително документи и подобни ? Имам предвид, трябва ли да представя документи за настоящ адрес(където живея под наем), или трябва да регистрирам мотора в Бургас ?

ПС: Извинявам се ако не е тук мястото за въпроса! Мерси ! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2011, 01:23 
Полковник
Полковник
Аватар

...регистрацията на МПС е по лична карта, след като е в Бургас - отиваш там...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2011, 09:50 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

има вариант и да си смениш личната карта .. аз лично предпочетох него :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 16:06 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте, предстои ми регистрация на мотор само по документи. На сайта на КАТ освен договор+копие, гражданска, голям и малък талон, технически преглед, има и "квитанция за платена такса МПС. Понеже не ми е ясно какво точно е това, се обадих в КАТ, но от там отговориха, че такова нещо не се изисква #-o . Някой регистрирал ли е скоро мотор само по номера и знае ли каква е тази такса (дали не е данък за общината)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2011, 02:26 
Сержант
Сержант
Аватар

Привет колеги!
Най-накрая настана време и аз да ходя да регистрирам мотор в КАТ Дървеница :)
Мисля да ходя във вторник тъй като има някои малки забележки, които се надявам утре да успея да отстраня, но в случай, че не успея.......гледа ли се всичко в детайли или зависи на кой канал минеш? Имам един изгорял габарит късите не ми работят и нон стоп съм на дълги и като се натиска задната спирачка стоп светлината не свети (явно е махната стоп машинката). Та някой знае ли дали те карат да включваш всички светлини или само гледат дали са ти на място мигачи, огледала и т.н. или всеки път е различно?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2012, 18:12 
Сержант
Сержант

Здравейте. Имам следния проблем...
Купих си мотор-а миналата година към края. Старият собственик е от София, аз съм от Казанлък (там ми е адресната регистрация). Имам нотариален акт, че мотора вече е мой, и талона който е на името на старият собственик. Интересува ме какви вариянти имам. Възможно ли е без да се сменя номера, само да се смени талона, и да го направя всичко това само в София. Другото, което си мисля е да си сменя адресната регистрация? И изобщо, ако има вариянт в който не трябва да разкарвам мотора, би било най-добре. Не съм се сблъквал с такива неща до сега, надявам се да помогнете :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 09:14 
Капитан
Капитан
Аватар

При регистрация в Казанлък , със сигурност ще трябва да сменяш и номер + присъствие на мотора в КАТ , виж ако живееш в София и искаш да си промениш адресната регистрация си мисля (не съм сигурен) , че ще имаш повече разправии тъй като нотариалният ти акт ще е със старата ти адресна регистрация , а реално той е документа ти за пред КАТ ....
Така сега да обобщим , мотора в бус и КАТ Казанлък ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 12:01 
Сержант
Сержант

Бях чул, и някакъв вариянт, с пълномощно от стария собственик, понеже талона е на негово име? Това до колко време важи, защото мотора го прехвърлихме септември, евентуално да го помоля, ако се навие, за да мога да си свърша работата в София? Иначе, ако се стигне до бус.. По-добре просто да се закарам на собствен ход и да не спирам на куките... Или, ако спра да почерпя... Колко е глобата без регистрация, ако имам гражданска и книжка, други документи не трябват нали?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 12:20 
Полковник
Полковник
Аватар

Защо глоба за без регистрация? Мотора нали си има софийска регистрация. Имаш си талони, зстраховки, прегледи че и договор. Няма за какво да те глобяват. Единствено може да отнесеш някоя глоба за закъсняла пререгистрация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 12:26 
Капитан
Капитан
Аватар

Пълномощно за какво ... ? Нали имаш договор .... който съответно има и срок де .... но той е изтекъл .... преди се минаваше със символична глоба за закъснение , сега какъв е редът не знам ... , ако го караш на ход защо да не спираш ... ? Нали си имаш талон , номер ,гражданска, преглед ? ... Това са ти всъщност и документите за кат + договора ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 12:32 
Сержант
Сержант

Значи съм бил заблуда, че все едно не е регистриран, ако съм не съм го пререгистрирал в срок?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 12:57 
Капитан
Капитан
Аватар

Откровенно казано , трудно ти разбирам въпросите .... НО ако мотора има Български номер и талон (голям и малък) .... то тогава той е регистриран ... другите документи ... гражданска , преглед ... (евентуално и платен данък ) , са ти необходими за де се движиш по пътната мрежа без да си в нарушение ... които най вероятно имаш след като имаш и договор за покупко - продажба ? .... Та със тези документи И мотора отиваш в кат и променяш собственността ... тоест става твой и по документи ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 13:14 
Сержант
Сержант

Мисля, че си ме разбрал все пак. Да попитам все пак дали съм разбрал правилно. Ако, имам регистрация на мотора, с талона на името на старият собственик, и ме проверят куки, проблема е, че не съм пререгистрирал мотора в срок, и подлежа на нарушение за това, а не за липса на регистрация? Имам книжка и гражданска, мисля че, техническият преглед е изтекъл. За да обобщя, на мое име са нотариалният акт и гражданската. На името на старият собственик са талоните, малък и голям.
И един последен въпрос, как се цените :D ? За не, пререгистриран на време и за липса на технически преглед.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 13:24 
Капитан
Капитан
Аватар

Имаш ли талон , номер + останалите документи ... не си в нарушение (нищо че не е на твое име .... естественно ако не е обявен за издирване :lol: ) .... липсата на преглед може да доведе до спиране от движение ( зависи от милиционера ) ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 13:31 
Сержант
Сержант

Мерси и безаварийно :evala:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2012, 18:32 
Сержант
Сержант
Аватар

Не знам дали е споменато в тази тема. Четох, че принципно не монтират номерата
на мотори, въпреки че официално си го плащаме като услуга.

Та да споделя, че днес направих пререгистрация в КАТ (моторът е купен в България)
и за мое най-голямо учудване ми монтираха номера. Не само това, а и ми отделиха
1/2 час, защото нямах стойка и трябваше да ми направят пластина, а не искаха да го
сложат под опашката :roll: Правиха, мериха... направо шок (положително, разбира се).

Положителната емоция, естествено, беше след 4-часово висене :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Май 2012, 20:40 
Капитан
Капитан
Аватар

Здравейте,

Днес преживях поредния абсурд в любимата ни страна и по-конкретно във великата институция КАТ !
Както и да е де, свърши с добър край, но все пак остана въпрос!
Моторът е RR реплика на Репсол, регистриран е веднъж в България, аз днес промених регистрацията просто.
Отивам, всичко точно, документи, тва онова, подготвен като отличник, моторетката има огледала,
мигачи, номера е където трябва, абе "барут" ! Влизам в канала и тея чичовци първо не можаха да открият
номера на двигателя, после се хванаха за рамата, но както и да е разчетоха всичко (то и там имаше драма ама айде).
После изведнъж дойде чичо с пагони и казва: пич тоя мотор или го спирам от движение или му махаш лепенките
и се връщаш. Ш О К ! Няма да обяснявам, че няма да му докосна външния вид. Казвам му че мотора е оригинален и това
е оригинална разцветка и че така излиза от завода - той казва НЕ ! Накрая си стиснахме ръцете да си ходя да облепя
всичи лепенки с нещо и да се върна. Така и стана. Газ до мазето и целия мотор със самозалепващо фолио.
Връщам се и всичко мина като по вода. Въпросът ми е буквално "КВО ПРАЙМ" ? А ако си купя РР 2012 от магазина
с Репсол разцветка пак ли да го облепя с фолио? Той вика нямаш право да кара тая машина така изглеждаща.
Пропускам доста неща, но се надявам да схващате за какъв парадокс става въпрос.

Ще довърша за хора на които им се чете.
После проучих, че ако решиш да добавиш лепенки или рисунки, добавяш ги, снимаш си мпс-то, отиваш в кат,
там сверяват снимките с реалността и ти шибват някой печат на копие от снимките които пък си ги носиш с теб.
Да обаче аз не променятм дизайна на мпс-то. Ония ми вика ти трябва да имаш договор с фирмите чиито са надписите.
Ааааа и още една смешка: чичи ми кава поредния вариант сякаш е допуснал, че аз видиш ли мога да приема:
-другият вариант казва, е да дублираш надписите на кирилица, тогава ще те пусна! уе уееееееееее !

Както и да е.

Е идеи как да продължа съвместното си съществуване с моя приятел РР безболезнено ?
Трудно съм щял да минавам ГТП както и като ме спрат пътни полицаи = проблеми !

А ето и безумието до което ме докараха господата с чертички по рамената!
Питайте ме колко ме боля сърцето докато ги лепях и после докато ги разлепях !
Да съм жив и здрав :)

http://kokok0.snimka.bg/motorcycles/mot ... 8.27084553

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 149 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]