Дата и час: 19 Ное 2018, 22:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2008, 15:15 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ето декларацията, която е нужно да се попълни при регистриране на МОТОЦИКЛЕТ в Данъчна служба:

Изображение

Изображение

Декларацията може да си я изпринтирате, за да не се разкарвате до данъчното специялно заради нея!

И си направете КОПИЯ!!!

Освен нея ви е нужно:

1 - Копие на договор за покупко-продажба.

2 - Копие на ГОЛЕМИЯ талон.

3 - Квитанция за платен местен данък в размер на 2% от стойноста на МПС-то. (по договор или фактура)

Срок на подаване - Декларацията се подава в ДВУМЕСЕЧЕН СРОК от придобиването на МПС-то.

По-точно казано, от датата на получаване на КОНТРОЛНИЯ ТАЛОН от КАТ.

Примерно, дата на регистрация в КАТ е 01.01.2008, а в Данъчна служба не по-късно от 01.03.2008.

След тази процедура, данъка за МПС-то може да се плати след ДВА МЕСЕЦА!!!
Ако сте подали ДЕКЛАРАЦИЯТА Януари-2008, може да отидете и да платите АПРИЛ-2008.

ЧЕСТИТО!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2008, 15:32 
Капитан
Капитан
Аватар

Току що се връщам от данъчното в Красна Поляна. За Хонда Магна 750сс ми взеха 89.30 при все че бях закъснял за регистрацията (понеже не го бях декларирал) и трябваше да има някаква глоба. Явно са си я спестили, но факт е че данъкът не се е вдигнал много чувствително. За миналата гоина е бил 75 пари тоест грубо с 15 пари отгоре. :>
Поискаха ми и бележката за платен данък от миналата година (копие). така че снимайте си всичко което имате за всеки случай за да не си правите разходки като мен :>>>>

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2008, 03:06 
Сержант
Сержант

Аз също закъснях и ми наложиха АКТ по не знам си кой член или алинея там, но който кметот трябва да реши и постанови какъв ще е точно като санкция. Едва ли ще е повече от 30 лв, според старшата инспекторка в данъчното. Много приятна жена.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2008, 12:49 
Полковник
Полковник
Аватар

Honda men написа:
Точно това ми трябва но не се отваря.

http://www.kat.mvr.bg/ Цък на бутон "Информация"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008, 18:06 
Полковник
Полковник
Аватар

...по телевизията поне двайсе пъти казаха, че нямат право да искат превод...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008, 18:12 
Полковник
Полковник
Аватар

Да ви щракна нещо за превода - скъпо е, и го правят тъпо. Всички кабинки около КАТ, които обиколих, използват система за сканиране, разчитане и НЕВРОЯТНО дървен превод. Това струва 20 пари на лист. Затова отидете подковани - превеждате всичко у домузлука, поправяте тук-там ако има нужда от лека корекция ;) , след което пишете отдолу СТАМАТИ НЕНКОВ - ЗАКЛЕТ ПРЕВОДАЧ, удряте на кварталната бакалия печата, и вече сме в играта!
едко и байкърз-беге по никъв начин не одобрява подправянето на документи, доколкото това е документ!

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008, 18:18 
Полковник
Полковник
Аватар

В КАТ не искат превод ... Стренждъра говори за Общината/НАП/Данъчните

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2008, 18:21 
Полковник
Полковник
Аватар

tatkobarba написа:

Мен ми искаха ... първо на тайтъла, после на инвойса ... и ми казаха да запазия копията от оригиналните документи за да ги представя в общинката.

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2009, 13:46 
Редник
Редник

Само да допълня - когато се прехвърля мотор, който вече е бил регистриран в БГ, в договора за покупко-продажба се вписва сумата, която трябва първоначално да се плати на общината - 2,5% от продажната стойност.
Когато отидете в данъчната да ви заведат новата придобивка, първо отидете на касата да платите въпросната такса от 2,5%, след което с квитанцията от платената сума, плюс оригинал и копие на договора, копие от големия талон, и попълнената декларация отивате директно на гишето да ви заведат мотора, и да ви дадат входящ номер.
Иначе рискувате да чакате на гишето, да ви препратят да плащате на касата, след което обратно да чакате на гишето.
Годишният данък може да се плати веднага след това обратно на касата, по ЕГН-то на собственика.
Ако пък мотора е нов внос от чужбина, договора за покупко-продажба не подлежи на нотариална заверка, и в него не се вписва плащането на 2,5% в общината, но иначе схемата е същата.
Ако пък сте си докарали мотора директно от чужбина, тогава подобна такса от 2,5% не се заплаща.
Същото важи и за колите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Апр 2009, 21:11 
Полковник
Полковник
Аватар

edko написа:
tatkobarba написа:

Мен ми искаха ... първо на тайтъла, после на инвойса ... и ми казаха да запазия копията от оригиналните документи за да ги представя в общинката.

Едко, сега новия ми мотор пак беше с "договор с италианец" и в КАТ София не ми искаха никакви преводи. Твоя да не е бил някъде извън ЕС, та тогава да искат правод?

Ivkata,
Доколкото помня, повечето нотариуси ти взимат таксата директно, но квитанцията за платена такса трябва да се вземе няколко дни по-късно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2009, 13:54 
Редник
Редник

И аз да попитам като новобранец. Предстои ми регистрация на едно моторче в общината. Моторчето е Honda CBR600 98 г. - нов внос. По документите които ми дадоха от автокъщата никъде не видях да се споменава цена на покупката. Те ми дадоха оригиналните италиански талон на мотора, който ми го прибраха в кат, товарителница, и май нещо подобно на договор за продажба в който нищо не се споменава за цена. Въпросът ми е какви документи да представя в данъчното за да регистрирам моторчето, защото вече ми изтичат двата месеца от регистрацията в КАТ. Също така нямам никакъв документ от автокъщата, че съм закупил за дадена цена мотора от тях. Pls Hlp!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2010, 16:07 
Сержант
Сержант
Аватар

Отдавна не съм регистрирал мотор в общината, та искам да попитам, специално за София който има по-прясно инфо- задължително ли искат да гледат оригинала на договора за покупко-продажба когато вече мотора е регистриран в БГ? Имам една идея, която ако стане ( за колите съм го правил и действа идеално), ще се спестят данъците и то с много.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Фев 2012, 11:36 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Снощи докато гледах новините казаха, че в София вече може да се проверяват дължимите местни данъци онлайн. Влизам в нета - вярно! Ето това е адреса: https://sonet09.sofia.bg/WSClient/ Може да се мине и през http://www.sofia.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2014, 15:41 
Сержант
Сержант
Аватар

Въпрос:
Ако си платя данъците он-лайн (посочения линкове от колегата не са актуални вече, аз използвах този https://sonet09.sofia.bg/ltfwsclient/pa ... gation.jsp) как ще удостоверя за техническия преглед, че съм си платил данъците?
1. Нямам принтер да го принтирам
2. Дори и да имах - няма да има печат тази бележка
Определено е много по-добре да се плати онлайн:
-опашките са огромни
-работното време им е кратко
-разходката по общините не е за подценяване
-това плащане мога да го направя в 3:20 през нощта в леглото си
За сгради е идеално - кой ще ми го иска? Но за МПС си е проблем при техно теста. Ако някой има информация, правил го е или може да попита някой - било в данъчно, или в техно тест център - нека пише моля!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2014, 17:57 
Сержант
Сержант
Аватар

Можеш да си платиш данъците и в EasyPay и там ще получиш и бележка

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2017, 10:51 
Редник
Редник

Не знам, кой печата въпросните холограмни стикери, които дават САМО при плащане на касата в общината, или на кой е роднина, но Изи пей, банков превод и т.н. не ми ги признаха при ГТП и нотариус?! Естествено, пробвах няколко.
Данъка обаче, може да се плати във всяка общинска администрация, за София е думата.
пп Прословутото автоматично отписване в общината и връзТката с КАТ - проверете си, за да няма мяу!
ппп Тва че съм карък, ми е ясно. :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]