Дата и час: 22 Окт 2018, 04:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: KTM 250 EXC...?
МнениеПубликувано на: 26 Май 2010, 23:10 
Полковник
Полковник
Аватар

...нищо че е старичка темата, хубаво първо включване, здравей и добре дошъл... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2010, 08:17 
Полковник
Полковник

Чай ся и аз да се включа след време - познат си купи 300 ЕХС и с един модулатор на запалването превръща тигъра във вол - мощен, плавен и неумолим, и както каза колегата - има си ниски, високи, задни и т.н. :)

Най - големия бонус обаче е за мен, щото като караме заедно ми мирише на Балканче и пак ставам на 15 години :wink:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2010, 12:58 
Полковник
Полковник
Аватар

Аз дочух, че и ТМ имат 200 и 300 - не съм сигурен дали не са им сложили и стартер дори. А също дочух, че в магазина в София правят сериозни намаления сега. (Нормално цените им варираха около тези на подобни машини на КТМ)

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php/46365

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2010, 02:14 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте до сега съм карал 2 сезона 400cc писта но ми се кара и някакво леко ендуро което да е легално за каране и по асфалт. Понеже от града в които живея за да стигна до нещо черно трябва да карам поне 50 км... а не ми се купува теглич това поражда и следващия ми въпрос - за разхода на гориво на ктм 250exc колко км - може да минеш с един резервоар доколкото съм чел май е доста малко и точно това ме спира от ктм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2010, 09:24 
Полковник
Полковник

Кой 250 - 2Т или 4Т ?

Разхода на гориво в случая е последния препъни-камък в плана ти - докато стигнеш до него ще трябва да решиш въпроса с гумите /подходящите за гората не са подходящи за асфалта/, както и наличието/липсата на регистрационна табела, мигачи и огледала /те са нужни за републиканската пътна мрежа, но на черно мотора много бързо се освобождава от тях :D / Да не говорим, че винаги се появява момента, в който искаш да смениш познатия ти до болка терен или просто да отидеш на друго прекрасно място, където да покараш - може да се наложи да минеш до там не 50, а 75 км. примерно :wink:

Тъй че, ако искаш да се възползваш от все още свободното ендурисване - вземай леко ендуро за ендуро и му търси колая на превоза :!:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2010, 22:01 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Леле ти в кой град живееш, защото дори от центъра на София най-далечното "черно" е на макс. 15-20км
Разхода? значи само той те спира да вземеш ЕХЦ250?, той разхода си е един и същ, между другото много е малка разликата между разхода на 250,450, че и 500+варира в +/-2-3 литра, като цяло по-малкия мотор харчи малко повече, но и това не винаги е точно така. По-големия проблем не е разхода а малкия резервоар, на повечето леки ендура варира от 8-13литра, е ако това ти е малко винаги има по-големи резервоари, слагаш един баха-резервоар мисля че е 16литра и имаш 250-300км независимост. И все пак почти няма място в България където да не може да намериш бензиностанция, или бензин до 20-30км, винаги има и вариант да си носиш някой и друг литър в раницата ако знаеш че ще се набиваш в някой джандем.
Ако пък всичко това те спира, и не искаш да се занимаваш с ремарке(като мен) можеш да си произведеш това:
Изображение
Не е сложно а е доста практично за превозване на ендурото до гората.
Успех с размишленията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2010, 10:24 
Полковник
Полковник

YoZ, на това произведение чичковците от милицията много се мръщят, щото не се виждала регистрационната табела и задните светлини :wink:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2010, 10:32 
Полковник
Полковник
Аватар

Да де , ама като го видят е късно обикновенно , както и скритият номер при моторите например . За кадърен оффроад практиката е показала че си трябват определени неща , освен желанието - за да си улесниш живота, без ремарке и редовен транспорт е трудно , да не говорим че е желателно да имаш начин да се прибереш , ако стане нещо непредвидено , аз съм късал верига в горите тилилейски ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2010, 21:17 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Номера се вижда, а утре или до неделя ще прокарам и допълнителни светлини, така че няма да представлява опасност.
Гошо тя да ти се скъса верига в някое дере пък ти ако ще сервизен камион да те чака някъде нали пак трябва да стигнеш дотам :)
Нито на ЦРФ-а, нито на КТМ-а имам регистрации, карам и по стара планина, а живея в Драгалевци, полицаи досега само веднъж направиха опит да ме спрат, но аз завих в пряката преди тях(така или иначе там си отивах) защото като излезя да карам в мен нося пари, кредитна карта за бензина и един телефон, никакви други документи. Ако някой ме спре и започе да се заяжда и да продам мотора няма да мога да си платя акта сигурно :) , е не карам тенденциознно из София с ЦРФ-а, само в неделя или когато има каране, и не правя простотии, да минавам на червено, задни гуми и други такива, макар че ФМФ-а е достатъчно дразнещ сам по себе си

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2010, 10:01 
Полковник
Полковник
Аватар

Е то така с приказки темата е неясна и разтеглива - сега зависи кой какво разбира под оффроад - от каране по неасфалтиран път , до нещо като триал по чукарите и гората - пълно щастие няма. Но определено когато имаш транспорт , със необходимите благинки , е много по добре, вместо да си влачиш инструменти , части, дрехи и т.н. в раницата , и после да се прибереш като човек , а не да караш мокър и кален до града и през него - говоря от личен опит , защото мога да твърдя че съм минал през тия етапи , може да приложа снимки и видео материал :D . Факта че може и да си избираш доста по далечни , непознати и екзотични места за каране мисля че е очевиден .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2010, 12:11 
Подполковник
Подполковник
Аватар

go6o написа:
Факта че може и да си избираш доста по далечни , непознати и екзотични места за каране мисля че е очевиден .

Е със това вече съм безкрайно съгласен, карането на мотора до/в гората и обратно те ограничава до каране в диаметър 150-200км каране на ден, докат ос ремаркето, може и на море да си отидеш с мотора отзад(както направиха едни приятели, две семейства, два мотора, жените гледат децата на плажа, те карат в гората :) )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 12:43 
Подполковник
Подполковник
Аватар

2000км. по-късно с прикачения ми самоделен Хаулер и мотор на него и малко повече от 4000км., но без мотор нямам едно спиране от страна на полицията, дори за да ме попитат какво е това отзад. Неудобствата-"увеличените" габарити на колата(успях да одраскам една Астра при паркиране през първите няколко стотин км.)2.- клатенето на колата при движение по магистралата около Пловдив особенно(на хубав път не се усеща разлика с/без) "клатенето" го неутрализирах с новите пружини които си купих (+20% по-твърди спрямо оригиналните, заложил съм ги като ъпгрейд на Фронтито още преди да си направя Хаулера) скоро смятам да сменям и амортисьорите с по-твърди двойно действащи, които според мен напълно ще накарат колата да заспи.
За мен плюсовете са повече от минусите.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]