Дата и час: 14 Ное 2018, 08:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Yamaha BG (Motodinamics)
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2010, 10:57 
Полковник
Полковник

Имам три и са почти за продан, но ми трябва още малко време да узрея :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2010, 13:20 
Полковник
Полковник
Аватар

forry написа:
Имам три и са почти за продан, но ми трябва още малко време да узрея :ozyben:

~
Чудесно, ще купя нещо от теб, на Гошо ще продам БМВ-то а ти погледни дали нещо в неговия гараж не ти допада, да затворим кръга. :wink:

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010, 15:31 
Редник
Редник

Реле-регулатор за Yamaha YZF-R6 2001 от Мотодинамикс - 194 лв. Но нямат в наличност и трябва да се чака 10 дена. Втора ръка намерих за 80 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2011, 04:27 
Редник
Редник

Може би и аз съм част от продукцията на лошия PR за Yamaha в България. В процеса на търсене на мотоциклет се лашках между Хонда, Ямаха и Сузуки.
Разбира се и аз,като всеки "младеж" съм чувал за Интернет, и започнах да класирам позитиви и негативи. Минах и през 4-5 теми за Ямаха във форумите и опциите за сервиз в БГ и стигнах до категоричния извод , че аз Ямаха няма да карам тук; а бях харесал страхотен турист XJ900S. Замислих сe как ще поддържам добичето и като видях,че за една ръкохватка може да ми се наложи да чакам 3 месеца ++2 леко се изнервих. Така,че сега съм притежател на конкурентна марка с може би малко по-скъпи части, но с реална възможност да си поддържам "дзвера" без да губя 3 летни месеца. Като се сетя колко време си караме моторите, това 3 месеца си е като 3 кучешки месеца... умножавайте по 7. Три месеца за един мотор си е една година старост!!!
Времето ми е страшно скъпо... Не мога да го подарявам на гръцки душегубци.... Както казва Дебеличкия " ДА ГО ДУХАТ" !
И нещо за последно. Нека не стигаме дотам да намразим марката Ямаха, заради гръцкото търгашество и мързел. Сигурен съм,че Ямаха си нямат хал хабер какво става на Балканите... уфффф

Не зная, темата е старичка и може би нещата са се променили , дано да се е случило. Въпреки всичко, моето нежелание да НЕ СИ вземам Ямаха, е доста прясно (преди месец) така ,че както е казал Яворов,".. когато гръм удари , как ехото заглъхва" .. Докато заглъхне ехото от негативния имидж на (гръцката) Ямаха-България, колко ли изгубени души ще наброим?
Be Cool!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2011, 10:09 
Полковник
Полковник

Duke написа:
Разбира се и аз,като всеки "младеж" съм чувал за Интернет, и започнах да класирам позитиви и негативи. Минах и през 4-5 теми за Ямаха във форумите и опциите за сервиз в БГ и стигнах до категоричния извод , че аз Ямаха няма да карам тук; а бях харесал страхотен турист XJ900S

Ей тук бъркаш. Ама много! Мога да ти кажа, че имам точно три ямахи в гаража, по които са правени съвсем не малко неща и до Мотодинамикс въобще не съм допирал, просто защото не заслужават да си давам парите на тях...като не знаят как да си ги вземат!
П.п. А иначе Хикс Джей 900 Дивършън е уникален турист! Не те знам какво си взел, но дано да е поне от същия клас, защото си изтървал наистина една уникална машина!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 01:41 
Сержант
Сержант
Аватар

Аз от известно време си вземам разни неща от тях и нямам никакви проблеми. Доставките са доволно бързи. Есента ми трябваше една планка за двигателя, която беше само 50 лв. и дойде за една седмица. После поръчвах някакви семеринги за предница и дойдоха за 2 седмици. Миналата седмица ми трябваха лагери за шарнира - имаха ги в наличност на добра цена. Не знам как е било преди, но аз пазарувам от тях от около година и не съм имал никакви проблеми...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 11:05 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Duke написа:
...
Разбира се и аз,като всеки "младеж" съм чувал за Интернет, и започнах да класирам позитиви и негативи. Минах и през 4-5 теми за Ямаха във форумите и опциите за сервиз в БГ и стигнах до категоричния извод , че аз Ямаха няма да карам тук;
...

Да беше прочел в тоя интернет че има алтернативни канали за доставка на части, консумативи както и други сервизи освен фирмения на Ямаха. Все пак тоя Xj 900S се произвежда от 1994 до 2004 едва ли ще е модел с 1000 произведени бройки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2011, 17:09 
Майор
Майор
Аватар

Днес ми се наложи за първи път да им ползвам услугите. За нещо елементарно но останах доволен.

Сутрита скъсах жило на километража. Звъня им. Казват "Жило за товйта Ямаха - 26 лв. с ДДС".
Отидох. Дадох парите и чакам да ми го изровят. Един ми го носи с 3 лв. ресто понеже станала грешка и то било по-евтино.

Верно, едно жило не е голямо предизвикателство но останах доволен днес.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2011, 02:39 
Редник
Редник
Аватар

И аз да добавя един + от мен за Мотодинамикс. Купих си гайка и осигурителната ламаринка под нея за предния пинион на FZ750. Имаха ги в наличност и 2те неща бяха на стойност 14.50лв някъде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2011, 22:28 
Редник
Редник

Привет колеги.Знаете ли някой мейл на ямаха бг,чрез който да правя запитване за разни неща които си харесвам от време на време в сайта им.Щото там няма цени на артикулите,или аз нещо не се ориентирвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2011, 20:21 
Полковник
Полковник
Аватар

Цитат:
Шоурумът и сервиза на Мотодинамикс ЕООД се намират в град София, бул. „Цариградско шосе” 137
Работно време от Понеделник до Петък, от 9:30 ч до 18:30 ч.
За контакти:
Tel.: +359 2 9744774
Email: office@yamaha-motor.bg
Website: http://www.yamaha-motor.bg

В средата на септември си заръчах една вилка за скоростите. Срок за доставка 10 дни (не питах работни или не, и без това не бързах), цената... няма нужда да я коментирам. След 15 работни дни се обадих да видя какво става, вилката беше дошла. Казаха че са ме търсили по телефона но не съм вдигнал, може и грешно да са записали номера, случва се. Понякога не си вдигат телефона но проверявайте си поръчките.

ПП Сега прочетох поста на fori по нагоре та се сетих...
forry написа:
...а от европейската централа на Ямаха ни отговориха, че въпросната фирмичка не е официален представител на Ямаха за България, а дилър...

Питах за едни зъбни колела за скоростите и отговора беше (цитирам по памет): "Тези вече са спрени, не можем да ви ги доставим, може да опитате с поръчка през Ямаха." Което някак странно звучи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011, 07:55 
Полковник
Полковник

В интерес на истината, тези дни ми се наложи да поръчвам едни лагери и прибягнах до Мотодинамикс, т.е. нещата ми ги поръча приятел, че аз изпитвам органическа непоносимост към тея гадове наслоена от предишни многократни негативи... Естествено подходих скептично... Та, лагерите ми дойдоха за 6 (шест) календарни, а не работни дни и бяха само с 30% по-скъпи от аналогичните във Вемото да речем, което при фактора време, което ми спестиха, изобщо не ме бъркаше :wink: Искрено се надявам това да е някаква тенденция към нормално обслужване, а не единичен случай, но това бъдещето ще покаже...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2011, 13:51 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Форка, вече теглят по-масовите неща от слад в Европа и са по-бързи. Нещата се подобряват. :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2011, 17:51 
Редник
Редник

Здравейте,

Разбирам че нещата с Мотодинамикс не са били розови. Доставки, цени, може би и отношението понякога да не е било на ниво! Приемам го, но от две години и половина много неща почнаха да се променят във фирмата! Приехме вашите забележки относно доставките на резервни части и почнахме да поръчваме части, аксесоари и масла от централата за Европа. Така срока спадна на десет дни, но това естествено си има и последиците! Преди ,когато поръчвахме от Гърция, където се пазаруват по-големи количества имахме на някои части по-ниски цени понеже има други договори, които са за по-големи количества. Другото нещо което малко вдига цените на частите е че фирмата има всекидневни доставки т.е. всеки клиент има индивидуална поръчка дори да е едно болтче, не се чака да се натрупят части за поръчка. Някои хора се оплакват за местоположението на фирмата. За това винаги ще има хора , които може да се оплакват независимо дали ще е в Люлин или Горубляне, но и за това има обяснение. Местата които могат да ни позволят да направим подобен център (шоу-рум, склад и сервиз) не са много в София! Искаме да развием пазара и да можем да обслужваме клиентите предлагайки всичко на едно място без да се разкарва на различни места. Ето защо фирмата се намира на това място. Повечето фирми са с тенденция да правят центрове на такиви места (Тойота, Фолксваген, Пежо, дори Овердрайв и Еди мото център и вече Хонда) и се надяваме все повече такиви центрове да има за мотоциклети така че да се развива пазара! Опитваме се и благодарение на вас до някъде успяваме да се движим добре в пазара с нови идеи и нови услуги за удобството на мотористите. Дори последната услуга която въведохме за зазимяването на мотциклети е за ваше удобство. Много хора нямат къде да си оставят моторите през зимата, но ние помислихме и за това! Моторът да седи на закрито и застрахован! Целите които имаме са високи и благодарение на вас, хората които карат и обичат мотоциклетизма можем да направим много. Миналата година се опитахме да наложим нещо ново. Коледния базар. За съжеление нямаше очакваните резултати за това и не продължаваме с базара. Опитахме се да дадем възможността на хората да вземат това което им трябва на достъпна цена. Тази година правим същото, но с мотоциклетите! Нови неповторими цени за зимния период и предстоят още идеи и изненади. Аз лично вярвам, че хората, вие, нашите клиент, но и всички мотористи заедно с нас можем да си помагаме взаймно! Така че ние приемаме всякакви идеи и предложения от ваша страна както и забележки. По този начин се преборихме за да поправим нашите доставки! Така ще оправим и всичко останало! Ние не сме близо само до нашите клиенти, тези които карат Yamaha, ние се опитваме да сме близо до всеки един моторист, за това иначе зазимяването се отнася за всички марки мотоциклети! Опити обаче за развитието на мотоциклетизма трябва да се прави и от самите мотористи. Индиректно и несъзнателно голяма част от хората развиват пазара на други държави като САЩ, понеже там частите били по евтини. Еми, защо някои не се опита да внесе легално части от САЩ и да плати мито и ДДС както би трябвало. Тогава идват горе-долу на едни и същи цени.
Аз ви каня и ще приема всичките ви идеи и препоръки за да можем да стигнем ниво което спорта заслужава!

Последна промяна bike777 на 21 Ное 2011, 18:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2011, 20:56 
Майор
Майор
Аватар

:D
Здравей приятелю,
От 18 Ное 2011, 16:51h. ти гледам поста и се чудя да отговоря ли? да си трая ли? ...
Ама ще взема да напиша 2-3 реда /безплатно/, защото не издържам вече и се надявам да вникнеш в думите ми.
Аз не съм заинтересован от състоянието на Вашата фирма,не карам Ямаха, затова се надявам да приемеш думите ми за чиста монета.
Опита ми в бранш - "резервни части" обаче е нещо в което те съвевам да се вслушаш!

Ето няколко съвета от мен:
Не обръщай внимание на забележки от сорта "Далече са ми" - ако за някой търсещ част, не ще да си мръдне задника до Цариградско, да си поръча по куриер.
С цените НИКОГА не можеш да си конкурентен на ebay, louis,wemoto и т.н. - Това не може да ти е цел, защото е непостижимо! Постави си постижими и краткосрочни цели. Надцакването с цени го остави на едроваците.
Постарай се да предлагаш качествени услуги: време на доставка; отношение към клиента и поръчката му; онлайн заявки и каталог, от който клиента да си вади частите /ако се замисля ще излязат още/.
Оптимизирай си складовата наличност и се постарай да разполагаш в наличност "масовите" артикули - практиката показва, че продава, който има в наличност.
Похвално е че пишеш във форума, още по-похвално ще е и да четеш и да отсееш истинските забележки от тези от типа "аман от тия" #-o .

С пожелания за успех и без лоши намерения!
Тони

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011, 17:15 
Редник
Редник

Здрасти Тони,

Първо, благодаря ти за съветите и мнението ти!
Далеч съм от идеята да надцакваме цени като на ebay, louis и т.н. Просто се изморих да чувам че цените в САЩ или не знам къде другаде са по-добри от тук и исках да обясня от къде идва разликата. Също така никой до сега не се е замислил, че индиректно развива чуждия пазар! Просто исках да приветствам всички заедно да помогнем на нашия пазар да се развива! Въпреки това, според много клиенти цените в момента са в рамките на нормалното. Някой части може да са скъпи, като спойлери, но това е при положение че идват готови - боядисани. Целта не е да "режем глави", а всеки да си върши работата. Ние да продаваме, вие да не хабите време и нерви!
Относно предложението ти за онлайн магазин:
Идеята е добра, даже и аз съм се замислил понякога, но има един основен проблем! Понеже сме официален дистрибутор и вносител на Yamaha Motors за България (подчертавам го понеже някои написаха че не сме едва ли не) Yamaha Motor Europe има някой принципи и "правила" които трябва да спазваме! В Европа не се процедира по принципа онлайн поръчки и т.н. но затова направих групата във FB, затова има емайл.
Относно наличностите:
Ясно е, че който има - продава. Наличността до някъде зависи и от пазара! (и се връщам пак в началото) когато почнем да подкрепяме НАШИЯ пазар, тогава наличността ще е (логично) по-голяма! Но, мога да кажа, че наличността на резервни части е може би най-голямата (сумарно) в този бранш! Честно казано успех от това няма в България и сега търсим начин да се отървем от някои наличности! Същото беше станало и с аксесоарите! Дори миналата година като направихме базара и пуснахме под доставени цени, малко хора се възползваха от това! Решихме да оставим ниските цени през цялата година, но и тогава малко хора се възползваха от това. Накрая решихме да върнем стоката в Европа - добре че я приеха иначе стоката, седи, остарява, а хората които купуват искат нова колекция!

Главния проблем е че много хора в България седят и се оплакват, но никога не подкрепят нещо за да се постигне дадено ниво!
Въпреки това ние се опитваме да прогресираме и да вдигаме летвата маааалко по-високо! Не са много фирмите, които по време на криза и когато пазара е стигнал почти минимума, да докарат мотор и да го оставят на една писта, хората да карат с риска мотора да е за ремонт след това! Ние поехме този риск и го направихме, но малко хора оцениха това! Започваме постепенно, но се изисква и подкрепата на всички вас, тези неща да продължат, защото когато ще искаме следващия път да се направи нещо за вас, мотористите, феновете на спорта, ще ни попитат "Миналия път като направихте такива разходи, какъв беше резултата?"
Просто е хубаво да се гледат нещата реално и да се разговаря, всеки да си казва мнението и да се прогресира! За това много ти благодаря за съветите и се надявам да продължим занапред взаимно с теб и с още хора да се опитваме да направим нещо! Както виждаш аз съм тук и ще следя вашите мнения :wink:

Благодаря,
Гари

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011, 17:45 
Генерал-майор
Генерал-майор

Направо ми се прииска да имам Yamaha!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011, 19:17 
Редник
Редник

Не знам с какво заслужих такъв отговор, но мнения и съвети се приемат от всички не само от собственици на Yamaha, а от всички мотористи!

Не случайно последната услуга относно зазимяването на мотоциклети се отнася за всички марки мотоциклети!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011, 19:34 
Генерал-майор
Генерал-майор

Че нищо, чак толкова, заядливо няма в отговора ми... мисля!?!

Факт е, че в дватат ти горни поста има няколко доста странни тези, ама здраве да е... ние тук се отнасяме относително толерантно към рекламата.

Ще цитирам само следното
Цитат:
Главния проблем е че много хора в България седят и се оплакват, но никога не подкрепят нещо за да се постигне дадено ниво!
... виж сега, няма никаква причина някой да подкрепя нечий частен бизнес. Просперитета на бизнеса е задача на собствениците и служителите а не на обществото. Дори от една по-радикална гледна точка, е добре обществото да насърчава фалитите, защото те показват на следващите, какво може да им се случи и на тях.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011, 19:39 
Генерал-майор
Генерал-майор

От друга страна ти пожелавам да получите и толкоз похвали, колкото хули има в тази тема.

Аз лично, не очаквам нищо добро от компанията произвела моят мотор... пределно ми е ясно, че са алчни копелета. Вероятно е, подсъзнателно да прехвърлям това отношение и към твоя работодател. Дано да греша... и Yamaha да са една човеколюбива организация, оглавявана от идеалисти.:)))

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]