Дата и час: 18 Дек 2017, 13:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Никога DHL!!!
МнениеПубликувано на: 03 Май 2011, 13:58 
Полковник
Полковник

ВАЖНО за всеки който използва/пазарува и има доставки на стоки извън БЪЛГАРИЯ и ЕВРОПЕЙСКИ Съюз!!!
Поради факта , че аз пазарувам и т.н. от Цял свят и имам досег със ФИРМИ доставчици като:
TNT , EMS , DHL , UPS , USPS .........................
- искам да предупредя и съобщя като споделя моят личен опит от DHL
DHL е най-некоректната от изброените фирми!!Обеснявам и пояснявам!!
имал съм само 5-6 пратки с въпросната фирма в рамките на последните 12 месеца ................
1-ва пратка която трябваше да пристигне за около 4-6 дни от Германия пристигна за ........... 58 дни с обяснението "Ами нещо се е объркало" - експресен Куриер с забавяне само 50 дни
2-ра пратка заявена за ШУМЕН и адрес в гр.Шумен - Приситгнала .................. в София и от ДЧЛ ми се обаждат господине трябва да платите това това това и да дадете пълномощно за еди кво си инъче пратката ви остава в СОФИЯ................... Скандал един ден нерви и незнам колко си вида разговори с незнам си кой , и в един момент - Ами господине ние сме направили грешка пратката ви ще бъде утре на вашият адрес............ забавяне с 10 дни при положение че си платил "ЕКСПРЕСЕН КУРИЕР"
3-та пратка която трябва да пристигне за 7-9 дни от Австралия пристига на 14 ден............. в СОФИЯ(Аз съм платил по 11 австралииски долара на килограм за доставка до МОЯТА ВРАТА там където живея) и от ДЧЛ ми се обаждат и ми съобщават , че трябва да им попълня пълномощно от мое име за да ми освободят пратката на митница Аерогара СОФИЯ и да им платя всички разноски , 2-ри шанс Да им заявя - че искам да ми докарат пратката до ХАСКОВО(Аз съъм си платил доставка до хасково и моят адрес............) но им ДЪЛЖА 20лв........................ в един момент се оказа че .......... били направили грешка и ми докарват стоката транзит без да платя въпросните 20лв............
4-та пратка АНОЛОГИНЧО на 3-та пратка - която трябва да пристигне за 7-9 дни от Австралия пристига на 14 ден............. в СОФИЯ(Аз съм платил по 11 австралииски долара на килограм за доставка до МОЯТА ВРАТА там където живея) и от ДЧЛ ми се обаждат и ми съобщават , че трябва да им попълня пълномощно от мое име за да ми освободят пратката на митница Аерогара СОФИЯ и да им платя всички разноски , 2-ри шанс Да им заявя - че искам да ми докарат пратката до ХАСКОВО(Аз съъм си платил доставка до хасково и моят адрес............) но им ДЪЛЖА 20лв........................ в един момент се оказа че .......... били направили грешка и ми докарват стоката транзит без да платя въпросните 20лв............ а само 10лв..............
5-та Пратка(последната от днес) от Производител на Подгревачки комплект мостра със Стойност по Фактура 30$ .................................. Аз трябва отново да заплатя 20лв на ДЧЛ за да ми Докарат пратката от СОФИЯ , при положение , че Аз съм платил доставка до личният ми адрес който според ДЧЛ България явно се свежда до АЕРОГАРА СОФИЯ(Там е и главният офис на ДЧЛ) и всичко от там на сетне се заплаща допълнително....................
НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ DHLАко не искате да си имате НЕНУЖНИ ГЛАВОБОЛИЯ и да се разправяте с МАЛОУМНИЦИ които са решили , че ТИ СИ ДЛЪЖЕН да им ПЛАЩАШ ДОПЪЛНИТЕЛНО , ПОРАДИ ФАКТА , ЧЕ АКО НЕ ЖЕЛАЕШ ДА СИ ПЛАТИШ ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ 20лв ЩЕ ВЪРНАТ СТОКАТА НА ИЗПРАЩАЧА ЗА НЕГОВА СМЕТКА!!!!!!!
Работя с TNT EMS и всички останали фирми и искам да попитам как аджеба само при ДЧЛ се плащат тея транзити а при другите не.......................
Лично АЗ ще информирам всички мои партньори и приятели за случките с въпросната Фирма(Гранде селения и рекет на Слелско ниво в България) за това което би ги очаквало и никога да не се опитват да изпращат пратки до мен чрез тази "велика фирма"
Ако не искате да си имате ядове и разправии каквито Аз а се оказва и доста други приятели и колеги:
ГОРЕЩО ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ НЕИЗПОЛЗВАЙТЕ DHL

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Никога DHL!!!
МнениеПубликувано на: 03 Май 2011, 14:46 
Майор
Майор
Аватар

разбирам те напълно, но аз ползвам куриери ежедневно и трябва да ти кажа че другите съвсем не са цветя за мирисане също :lol:

просто има едно гаусово разпределение на псевдо случайните ситуации и ако DHL да кажем са изпратили от БГ 100 пратки от тях сигурно 90 са пристигнали на другият ден 5 на следващия и 4 са закъснели повече, ти си имал късмета да си от тези които са в най-голната част на камбанката която се образува

Изображение

всеки който се занимава с нещо знае че от време на време shit happens :) и просто ти си бил карък и ти са се случили няколко пъти неприятности, но това не значи че DHL са зле, всъщност никога не ги ползвай за страната - там наистина не им е силата

изпращам средно между 100 и 200 пратки за чужбина по куриер всеки месец от близо вече 10 години и трябва да ти кажа че си водя статистика и средното транзитно време на DHL е към 1.3 дни т.е. повече от 90% от това което пращам днес е утре на бюрото на този който го получава

а това че вземат 20 лв за гаранция при внос е нещо, което е заради спецификата на транспортирането на пратките под митнически контрол и не е транспортен разход т.е. няма как да го е платил този който ти го изпраща

TNT също би трябвало да вземат тази транзитна такса освен ако не идва от европа
EMS е друга бира, те са държавна фирма и не е ясно дали си правят сметката изобщо :lol:

:bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2011, 16:50 
Майор
Майор
Аватар

Много странно, ама и аз съм имал премеждия с ДХЛ. Слава богу не много. Първия случай е отпреди 3 или 4 години. Уж бил минал куриер, а мен ме нямало. Естествено. Нали съм на работа. Само дето баба ми си е по цял ден вкъщи. Най-пресния случай е отпреди около 6-7 месеца. Случайно бях един ден при сестра ми - почти цял ден. Тя се занимаваше с малкия и син. Аз учех племенника на ингилишки. Е точно в тоя ден при 4 човека у тях нито един не е чул звънеца според ДХЛ. Не само това, ами и телефона не си е чула. Не само, че не го е чула, ами и мобилния оператор е бил блокирал.... пълна лудница. И няколко дребни случая със забавяния. В интерес на истината и аз си мислех, че е някаква каръщина :) Въпроса е дали само българския им офис е така?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2011, 19:30 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

придобивам някакво усещане, че някой не е наясно с митническите процедури...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2011, 22:21 
Полковник
Полковник

Грахче написа:
придобивам някакво усещане, че някой не е наясно с митническите процедури...

....... Tи или някой друг не е наясно ? ? :roll: :?
Щото има транзити и митнически складове и никъде в Света и дори и в БГ не пише че трябва да "обмитиш" на входна митница сещаш ли се?!Има митнически транзити , има митнически складове и още 1 000 000 други пътеки и схеми които явно някой трябва да ги ряазяснява на всички дето си навеждат главата като стадото............. то и заради това сме си така и по тояначин си ни цакат с гореща бира

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2011, 00:19 
Майор
Майор
Аватар

коко, в случая мисля че грахче някъде из форума бе писала че работи в куриерска фирма и това и е работата така че няма как да не е наясно :D

занимавам се с внос и износ от 20 години и може би тук аз може да съм ти полезен както ти си ми полезен в много от технически насочените теми тук

когато ти пращат стоката от чужбина тя трябва да се обмити, това може да стане на входяща митница която е аерогара ако е дошла по въздушен път или в Хасково където си ти, за да се превози стоката от аерогара София до митница Хасково без да е обмитена стоката митницата иска БАНКОВА гаранция за всички мита и ДДС това е писмо с което банка ХХХ се задължава да заплати толкова и толкова мита и ддс на митницата ако стоката изчезне по пътя и не пристигне в Хасково, тази банкова гаранция за да я издаде банката иска пари и това са разходи за транспортната фирма, затова и всеки спедитор ще ти начисли някаква малка сума която му оправдава разходите свързани с ползването на тази банкова гаранция в случая това са допълнителни разходи които нямат нищо общо с транспортирането на стоката ти до Хасково. при различните куриери тази такса е в размер 10-30 лв и я има при всички. с TNT за да няма такава такса пратката ти е била от ЕС т.е. най-вероятно си ползвал Economy Express-a им

пак ти казвам от практически опит от 4-те най-големи куриерски компании в БГ (Fedex, TNT, UPS, DHL) DHL са най-добрите, ползвал съм и 4-те и съм пращал стотици пакети и имам достатъчна статистическа информация, нормално е да се случват издънки, сигурно за всеки един от случаите ти има логично обяснение, например за стоката от Германия си прав че пощите (да пратката ти е изпратена по пощата нищо че продавача е написал DHL ) им са с ужасен сервиз към България, всички пратки от UK изпратени по пощата пристигат в България за 3 дни, всички стоки изпратени по DEUTSCHEPOST-DHL понеже германските пощи са собственик на DHL пристигат в България за 30-40 дни и това е умишлено за да се използва когато си на зор скъпата експресна услуга, защото ако пакетите идват по пощата за 3 дни кой ще плаща х5 цени на куриер като се вози от една и съща фирма?

да уточня не работя за DHL нито имам някакъв интерес да ги защитавам, но просто това което си написал за тях не е верно :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2011, 22:18 
Полковник
Полковник

.......... човеко това ми е пределено ясно , Аз също получавам много пратки и т.н. ;) схемата е такава че т'ва дето го плащаш при ДЧЛ не е нужно при положение , че има Митнически транзит ТНТ и ЕМС си ми го Транзитират без да ме товарят с допълнителни измислени и донадени такси ................както и да е ПРИКЛЮЧИХ с ДЧЛ и препоръчвам на всеки един който си поръчва нещо квото и да е то да не го пуска с ДЧЛ :wink:
Пратки от германия съм имал 5-6 най-много и само една е била с ДЧЛ и пътува два месеца............. с ТНТ и ЕМС не си доставям нищо от Европейски съюз , когато пазарувам от Европейска общност пазарувам само от Англия защото от там няма измекярски истории квито има от Германия да речем!
ЮПС от сащ ми карат стока за 10-12 дена от САЩ и нямам никакви ядове ..... за разлика от ДЧЛ ......когато изпращаш може и да е по добре може и да е по зле - тук проблема е че това е ДОНАДЕНА измислена такса!Имам си митническо бюро и всеки път когато отида(до тук няколко пъти но със сигурност последен с ДЧЛ) и те ми викат - стига бе човек нали там незнам си каква форма попълнена и т.н..... това го има само там :wink:
Предупредил съм всички мои доставчици , че дори и 10 и 15 дни да се забави неискам да чувам за ДЧЛ и нямам намерение да плащам на ДЧЛ дори и най добрата оферта да е тяхна

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Май 2011, 05:30 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

....ДА,само в БГ е така...Жалко ,че и тукашния символ на сигурност,бързина,един от най добрите работодатели са побългарили...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2011, 19:46 
Редник
Редник

От няколко години си поръчвам части от една мото-морга в южна Германия.Обикновенно нещата идват за 15-20 дни ,но никога не са ми искали допълнително пари за доставка до Варна.Последната ми пратка беше 8 кг колет за който платих 20 евро доставка и дойде за 16 дни.Прави ми впечетление че на колетите има стикери както на DHL така и на deutsche post.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 08:55 
Сержант
Сержант
Аватар

Искам само да добавя, че немските пощи и DHL са едно цяло и е нормално на пратки от и за Германия, които са чрез обикновена поща да има стикери на DHL. Сроковете на доставка са мин. 7 дни, в зависимост от това колко време ще престои пратката (спедицията) на летището в държавата на изпращача.
...искам да похваля и Fedex за стоки от Азия (Китай,Тайван и околните), но понякога се получава малко скъпа тяхната услуга

Friends: http://en-gb.facebook.com/people/Drive- ... 1437424542

Последна промяна drivebg на 26 Май 2011, 15:12, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 12:38 
Генерал-майор
Генерал-майор

Всъшност истината е обратната... след гръмовния фалит на DHL преди 3 години и принудителното им обявяване в несъстоятелнос, Дойче Пост купи основния пакет акции и стана собственик на DHL... с идеята да използват мрежата им, за да развиват експресни куриерски услуги.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 15:50 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Цитат:
Всъшност истината е обратната... след гръмовния фалит на DHL преди 3 години и принудителното им обявяване в несъстоятелнос, Дойче Пост купи основния пакет акции и стана собственик на DHL... с идеята да използват мрежата им, за да развиват експресни куриерски услуги.

което е изключително добре за тях, защото ползват държавния ресурс за развитие на един по своята същност не-особено-държавен бизнес...

но по същество, аз считам горепосочените обвинения за доста неясни и почиващи върху неясни обстоятелства. Много емоции, малко факти. Тъй като работя в този бранш вече отдавна и съм се нагледала/наслушала аз приемам подобни неща скептично докато не се запозная с точните факти: кой, кога, как, къде и т.н. А за митническото обслужване, от Германия за България, такова просто НЯМА тъй като ние сме ЕС. Митническото обслужване, на което са обект пратки идващи/заминаващи извън ЕС, с всичките им процедури от издаването на цесия, транзити, представителство и т.н. става С ПАРИ. Това са услуги, които са платени при всички международни куриерски фирми. Можя би, някой ден, ще седна да напиша един наръчник за внос от САЩ за мотористи, мисля, че ще бъде много полезен, защото процедурата е тромава, трудна за разбиране, времеубивающа и е много полезно да си наясно какво да правиш предварително, вместо да се ядосваш и да псуеш курерските фирми, за нещо, дето не е точно в тяхната градинка /а в тази на митниците/. Но това няма да стане сега, имам просто твърде много друга работа. :(

Всеки случай, горещо препоръчвам ВСИЧКИ които смятат да си поръчват нещо от САЩ или друга неЕС страна да седнат първо и да прочетат какво ги очаква, а не после да си бият главата в стената.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 18:08 
Генерал-майор
Генерал-майор

Едно не ми е ясно на мене... по каква причина разпечатването на 2 листа А4 /цесия/ струва 12 BGN... те т'ва е в градинката на куриера мисля...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 10:48 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

ти виждаш два листа ние виждаме ..
- цял един митнически отдел с 5 служители, които се занимават с митнически манифести, издаване на цесии, транзити, проверки и прочие.
- Custom Bonded Warehouse или, което ще рече Склад под митнически контрол, в който тези пратки се държат преди да се освободят. Той е, де юре на митницата, но изграждането, поддръжката и обслужването му е наше удоволствие, заедно с всичките технически средства, access control, обслужващ персонал ...
- On Board Custom Office т.е. двама митничари, които стоят тук при нас, проверяват и обработват пратките от офиса, който ние сме им направили тук, плащаме наем за "връзката" която те имат с митницата майка и още една такса, която включва няколко техни заплати.

Накратко: цената, която си плащашза пратката е за стойността на нейния транспорт, в която не влиза митническото й обслужване. 12 лева, е това, което ни струва удоволствието да обслужваме пратката ви за пред митница.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 13:44 
Сержант
Сержант
Аватар

Грахче написа:
- On Board Custom Office т.е. двама митничари, които стоят тук при нас, проверяват и обработват пратките от офиса, който ние сме им направили тук, плащаме наем за "връзката" която те имат с митницата майка и още една такса, която включва няколко техни заплати.

Това изнесено работно място си е чисто ваша прищявка, като не ви изнася - обмитявайте си на самата митница. Меко казано е смешно, при положение, че вие драпате за тези отдалечени работни места, за да си осигурите удобство при обмитяването, да съдирате и кожата на клиента за това.
Отделно от горното - аз си плащам за доставка до мен, не до удобна на вас митница. Стоката ако изобщо трябва да се обмитява, трябва да се обмити от мен в митницата по местоживеене. Това са си разходите за моя сметка. Всичко останало трябва ( а и е) включено в цената на транспорта при всички останали куриери в бг с изключение на българските измекяри, представляващи федекс - включително и митническото складиране. Единствено пари допълнително можете да получите само ако аз реша да си спестя разправиите и ви упълномощя да ме представлявате пред митниците, не и за цялата останала каша, която сътворявате. И преди да почнеш да ми обясняваш, че това са митнически изисквания - няма такова нещо, това са си чисто ваши бози, натрисани на крайните ви клиенти, 9 години съм работил в тези митници, аз съм един от хората, изградили ви тези отдалечени работни места и просто няма смисъл да се опитваш да прехвърляш вината на митниците.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 14:28 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

ок
а сега обясни защо ги има тези отдалечени работни места, при положение, че за нас те са пълна загуба на пари ... аз мога да ти кажа, но твоята версия ми е интересна

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 14:39 
Сержант
Сержант
Аватар

Грахче написа:
ок
а сега обясни защо ги има тези отдалечени работни места, при положение, че за нас те са пълна загуба на пари ... аз мога да ти кажа, но твоята версия ми е интересна

Има ги, защото подгониха митничарите на аерогарата да си вършат работата, не от 8 човека на смяна 6 да се занимават само с вас в стаичката отзад срещу съответните суми и само двама да се разправят с всички останали клиенти. След което изревахте на умряло и със сума ти връзки успяхте да си заделите митничари, които да бачкат само за вас. Тук не визирам само DHL, визирам всичките, гравитиращи около аерогарата. Без да говорим, че тези отдалечени работни места са такава дупка в сигурността на мрежата, че няма накъде повече. Отделно, че за тези 9 години имаше 4 заповеди за закриването им и прибирането на митничарите в митницата, но с кански рев и връзки на ниво министерски съвет и четирите заповедите бяха отменени :-)

P.S. Последния опит беше местата да бъдат закрити най късно до 01.04.2010, имаше и съответната заповед за целта на Асен Асенов, но след това пак някак си странно защо заповедта беше отменена ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 14:51 
Генерал-майор
Генерал-майор

Я... греда:))))

btw след като аз си се занимавам с обмитяването и губя цял ден да се боря с чиновниците, защо аджеба плащам 12 лева за цесия!??!?! И накрая си взимам пратката от ул. Неделчо Бончев, па съм платил да ми я донесе смешно облечен човек на ул. Софроний Врачански?:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 14:58 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

куриерските фирми образуват работа на митничарите, защото това им е работата. Няма как... не че биха се освободили от това задължение с голямо удоволствие, но това е престъпване на законите. Разбирам, че си останал с лоши спомени от системата, и явно не харесваш куриерите, но те не са виновни за това, че сте били свръхнатоварени.

Канският рев, всъщност не е на куриерите, той е на клиентите им. Когато обслужването е вгз, и стотици хора са крайно недоволни, не остава друго освен да трансферираш канския рев към този, който трябва да го чуе и да се търси решение на проблема. Отдалечените работни места са решение на един съществен проблем, който касае крайните потребители, качеството и сроковете на обработка на пратките им. В този смисъл, не куриерите а клиентите им са получатели на това благо, за което се заплаща доста добре от куриерите. А куриерските фирми са търговски дружества и тяхната естествена цел е печалбата. Затова всеки допълнителен разход се калкулира към получателя на услугата. Това е просто така, във всеки един сектор на бизнеса. Друг е въпросът дали това е явно /както е в случая/ или е скрито /както е по-често/.

Това е. И всичко което пиша не е оплакване, в никакъв случай. То е констатация.

П.С.
Лове/Хате
така си решил, така е станало. Ако искаше щеше да дадеш пълномощно и да ти я донесе смешно облечения човек. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 15:18 
Сержант
Сержант
Аватар

Грахче написа:
куриерските фирми образуват работа на митничарите, защото това им е работата. Няма как... не че биха се освободили от това задължение с голямо удоволствие, но това е престъпване на законите. Разбирам, че си останал с лоши спомени от системата, и явно не харесваш куриерите, но те не са виновни за това, че сте били свръхнатоварени.

Канският рев, всъщност не е на куриерите, той е на клиентите им. Когато обслужването е вгз, и стотици хора са крайно недоволни, не остава друго освен да трансферираш канския рев към този, който трябва да го чуе и да се търси решение на проблема. Отдалечените работни места са решение на един съществен проблем, който касае крайните потребители, качеството и сроковете на обработка на пратките им. В този смисъл, не куриерите а клиентите им са получатели на това благо, за което се заплаща доста добре от куриерите. А куриерските фирми са търговски дружества и тяхната естествена цел е печалбата. Затова всеки допълнителен разход се калкулира към получателя на услугата. Това е просто така, във всеки един сектор на бизнеса. Друг е въпросът дали това е явно /както е в случая/ или е скрито /както е по-често/.

Това е. И всичко което пиша не е оплакване, в никакъв случай. То е констатация.

П.С.
Лове/Хате

така си решил, така е станало. Ако искаше щеше да дадеш пълномощно и да ти я донесе смешно облечения човек. :wink:

Отдалечените работни места не са решение на проблема, а осигуряване на предимство при обслужването на вашите клиенти. Тези митничари, които в момента са запазени само за вас са изтеглени от бюра, където са обслужвали и други клиенти - с други думи осигурили сте си предимство за сметка на хората, които не са ваши клиенти. Като се има в предвид, че отдалечените на аерогарата са 11 на брой, всяко от което е дръпнало по минимум двама митничари (има и такива с по 8) - ето ти и обяснението на опашките на останалите работещи гишета на аерогарата. Отделно от това - тези митничари обслужват само вас, клиентите, които не са ви упълномощили, си се редят на аерогарата, не се обслужват от отдалечените места при вас. Тоест - тезата ти, че клиентите ви са получатели на това благо, тотално издиша ;-) В случая вие се явявате нищо повече от обикновено митническо представителство, като дори сте в нелоялна конкуренция с останалите такива, които нямат достатъчно връзки, за да си организират отдалечено място при тях (А това става с много връзки на ниво над агенция Митници). Рано или късно ще подгонят и митницата и вас за тази нелоялна конкуренция, държавата няма право да толерира икономически субект пред друг по никакъв повод.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]